Vakum Tüplü Güneş Enerjisi

30 Tüplü Süper Basınçlı Güneş Enerjisi

Model Eğim
Açısı
Tüp Cinsi Tüp Ölçüleri
(mm)
Boyutlar
(mm)
Depo
Kapasitesi
İç Depo Malzemesi
ve Kalınlığı
İç Depo
Kaplaması
Boş
Toplam Ağırlık (Cam+Sehpa+Depo)
Max Çalışma
Basıncı
Etkin Kollektör
Yüzey Alanı
(m2)
Dış Kılıf
Malzemesi
Yalıtım
Malzemesi
Yalıtım
Kalınlığı
S3037 37° Isı Borulu
Cam Tüp
ø47*1800 30 adet 1500*2600*1950 196 lt 2mm Emaye Sac DIN 4753-3
Emaye
145 kg 4 bar 3.93 Boyalı (Ral9002)
Galvaniz Sac
35 kg/m3
Poliüretan Köpük
50mm

Ürün Hakkında

        Açık devre basınçsız sistemlerin su kapasitesi ile kapalı devre basınçlı sistemlerin kullanım konforunu birleştiren bu ürünü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği; deponun içinde herhangi bir tertibat (cidar, serpantin, eşanjör v.s.) olmadan çalışmasıdır. Bunu sağlamak amacıyla basınçsız sistemlerde kullanılan sızdırmazlık contasında, basınca dayanıklı olması için özel bir tasarım geliştirilmiştir.
        Şebekeden boylere giriş yapan soğuk su, özel tasarımımız olan ısı borulu vakum tüpler sayesinde doğal taşınımla ısınarak kullanıma hazır sıcak su haline gelmektedir.
        Konforlu sıcak su kullanımı sağlamak amacıyla max 4 bar çalışma basıncına göre dizayn edilmiş sistemimizi, şebekedeki anlık basınç dalgalanmalarına karşı korumak için sistemin girişine 1 adet basınç düşürücü yerleştirilmiştir. Ayrıca yaz aylarında sistemin aşırı ısınmasının önüne geçmek için 1 adet sıcaklık ve basınç kontrol valfi eklenmiştir.
        Sıcak su deposunun iç yüzeyi titanyum emaye ile kaplanarak sistemin korozyona karşı dayanıklı ve hijyenik olması amaçlanmıştır.
        Modern ve ergonomik bir tasarıma sahip olan sehpamız dış ortam kaynaklı (kar yükü, rüzgar yükü vs) kuvvetlere karşı emniyetlidir.
        Montaj kolaylığı sayesinde her türlü zeminde rahatlıkla kurulum yapılabilir.
        Bu sistemde basınçsız sistemlerdekinin aksine kot farkı oluşturmak amacıyla yükseğe kurma zorunluluğu yoktur. Görüntü kirliliğini önlemek amacıyla müstakil tip evlerde bahçeye de kurulabilir. Apartmanların en üst katları için de idealdir.